دانلود تحقیق در موردتاریخچه و سیر تحولی در زمینشناسی 5ص

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان دانلود تحقیق در موردتاریخچه و سیر تحولی در زمینشناسی 5ص وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
دانلود تحقیق در موردتاریخچه و سیر تحولی در زمینشناسی 5ص|50489197|if|

نام فایل : تاریخچه و سیر تحولی در زمینشناسی 5ص


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 4


حجم : 11 مگابایتتاریخچه و سیر تحولی

مطالعه سنگهای رسوبی از نظر مشخصات ساختی ، بافتی و ترکیب شیمیایی آنها ، اولین بار در سال 1879 توسط سوربی انگلیسی انجام گرفت. وی مطالعه سنگهای رسوبی در مقاطع نازک را برای اولین بار ابداع نمود. بعدها در 1899 ، کایوی فرانسوی پاره‌ای از مشخصات میکروسکوپی و مشخصات ماکروسکوپی بعضی از سنگهای رسوبی در کشور فرانسه را ، به صورت مصور تشریح و تفسیر کرد.
از آن تاریخ به بعد ، به پیروی از کایو ، بررسیهای سنگهای رسوبی و کوشش اکثر سنگ شناسان ، عمدتا بر کانی شناسی و تشخیص کانی‌های تشکیل دهنده این سنگها متمرکز گردید. که در این میان ماسه سنگها و رسوبات ماسه‌ای و از میان کانی‌ها هم ، کانیهای سنگین (دارای وزن مخصوص بیش از 2.85) ، بیشتر مورد توجه قرار گرفتند.

در سال 1919 ، ونت ورث آمریکایی برای سنجش اندازه ذرات و دانه های تشکیل دهنده رسوبات تخریبی مقیاسی ارائه داد و به کمک مقیاس ونت ورث مطالعه دانه سنجی و تجزیه‌های کمی و مکانیکی رسوبات بر مبنای اندازه دانه ها و فراوانی آنها ، میسر گردید.

سرانجام در 1933 ، آدن و کرمباین ، مقیاس‌های جدیدتری برای اندازه گیری دانه‌های رسوبی ارائه دادند و در مکانیسم تجزیه‌های مکانیکی رسوبات تخریبی ، تسهیلات زیادتری ایجاد کردند. امروز هم ، مقیاسهای اندازه گیری متداول برای مطالعات رسوب شناسی و سنگهای رسوبی ، به نام همین افراد معروف بوده و مورد استفاده سنگ شناسان و رسوب شناسان قرار دارد.
گروههای اصلی سنگهای رسوبی
رسوبات سیلیسی آواری :
رسوبات سیلیسی آواری (همچنین تحت عنوان رسوبات تریجنوس یا اپی کلاستیک خوانده می‌شوند) آنهایی هستند که از خرده سنگهای قبلی که توسط فرآیند فیزیکی حمل و رسوب کرده‌اند، تشکیل شده‌اند. این گروه شامل سنگها زیر می‌باشد:

کنگلومراها :
در این سنگها ، مواد دانه درشت گرد شده در زمینه‌ای از مواد دانه ریز قرار دارند.

برش‌ها :
مواد دانه درشت گرد نشده در زمینه‌ای از مواد دانه ریز قرار دارند.

ماسه سنگها :
اندازه دانه‌ها در ماسه سنگها ، کمتر از 2 میلیمتر است.

گلسنگها :
اندازه دانه‌ها کمتر از 2 میکرون می‌باشد.
رسوبات بیوژنیک ، بیوشیمیای و آلی :
رسوباتی هستند که بیشتر منشا بیو ژنیکی ، بیو شیمیایی و آلی دارند و شامل:

سنگهای آهکی :
سنگهای آهکی می‌توانند هم از طریق ته نشست مستقیم
CaCo
3 از آب دریا و هم از طریق رسوب کردن اسکلت‌های کربناتی موجودات به وجود آید.
...مطالب دیگر:
📜تحقیق در مورد مریخ 18ص 📜تحقیق در مورد مسوليت قراردادي 40 ص 📜تحقیق در مورد مشتق 19 ص 📜تحقیق در مورد مصالح جدید بیو سرامیک در ساختمان بدن 📜تحقیق در مورد معایب و محاسن ظروف تفلون12ص 📜تحقیق در مورد معرفی رشته مهنسی عمران 15 ص 📜تحقیق در مورد معرفي رشته رياضي 17 ص 📜تحقیق در مورد مفهوم سواد اطلاعاتی و باسواد اطلاعاتی در یک نگاه 📜تحقیق در مورد مغناطيس گرانشي 📜تحقیق در مورد مفهوم و تعاريف كارآفريني 📜تحقیق در مورد مقاله انسان مکلف1شهریور 📜تحقیق در مورد مقاومت سازه در مقابل آتش 19 ص 📜تحقیق در مورد مقام معلم 📜تحقیق در مورد مقايسه تطبيقی گروه های موسیقی از قاجار تاكنون 📜تحقیق در مورد مقدمه‌اي بر مديريت منابع انساني 22 ص 📜تحقیق در مورد مكانيزاسيون ماشينهاي كشاورزي 📜تحقیق در مورد مكتب بغداد 📜تحقیق در مورد ملل متحد و آرمان بشريت 18ص 📜تحقیق در مورد مناظره پروین اعتصامی 📜تحقیق در مورد ملي ـ مذهبي نيروي مبارز و مولد 47 ص 📜تحقیق در مورد منظومه شمسي 16 ص 📜تحقیق در مورد مهرورزی 28 ص 📜تحقیق در مورد مهندسی عمران 📜تحقیق در مورد مهندسي معكوس مغز Reverse Engineering the Brain 📜تحقیق در مورد مهندسی مخابرات