دانلود تحقیق در موردتاریخچه و سیر تحولی عکاسی و تصویر برداری 33 ص

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان دانلود تحقیق در موردتاریخچه و سیر تحولی عکاسی و تصویر برداری 33 ص وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
دانلود تحقیق در موردتاریخچه و سیر تحولی عکاسی و تصویر برداری 33 ص|50489198|if|

نام فایل : تاریخچه و سیر تحولی عکاسی و تصویر برداری 33 ص


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 32


حجم : 22 مگابایتتاریخچه و سیر تحولی عکاسی و تصویر برداری
در سال 1727، "
T.H.Schulze
" با بعضی از
ترکیبات نقره
آزمایشهایی انجام داد. در حقیقت او می‌کوشید که تصویر صفحه مشبک را بر روی سطحی که پوشیده از مخلوط گچ ، نقره ، اسید نیتریک و سایر مواد شیمیایی بود، بوجود آورد. او دریافته بود که کلرور نقره ، یکی از مهمترین مواد در عکاسی ، بوسیله نور ، سیاه می‌شود.
در سال 1802 ، "
Humphrey Davy
" و "
T.Wedgewook
" ، سعی کردند تصویر سایه واری را با استفاده از نور و روش شولز بوجود آوردند. آنها از محلول نیترات نقره که روی کاغذ مالیده بودند، استفاده کرده ، جهت ثبت تصویر از دوربینی به نام آبسکورا (جعبه تاریک) استفاده کردند. این وسیله ، جعبه بدون منفذ و بسته ای بود که فقط در قسمت جلوی آن ، یک سوراخ کوچک یا یک عدسی ساده قرار داشت که تصویر را روی کاغذ می‌انداخت و این اولین باری بود که با استفاده از عدسی‌ها و فعل انفعالات شیمیایی ، ضبط تصور ممکن شد.
اما تصویر حاصل شده ، به علت آنکه که هنوز نمی‌دانستند چگونه املاح نقره اضافی را برای جلوگیری از سیاه شدن آن از بین ببرند، بعد از گذشت زمان تیره می‌شد. تا اینکه در سال 1837 توسط "
J.B.Reade
" خاصیت تیوسولفیت سدیم (هیپو) که مواد حساس به نور را در مناطق نور نخورده روی کاغذ زایل می‌ساخت، کشف شد. محلول هیپو با ترکیبات نقره ، ترکیباتی را بوجود می‌آورد که به راحتی در آب حل می‌شد و از روی فیلم و یا کاغذ ، زایل می‌گردید.
اولین عکس رنگی
اولین عکس رنگی نیز در تاریخ 17 مه سال 1861 ، بوسیله
Clerk Maxwell
در انجمن سلطنتی انگلستان به نمایش گذاشته شد. البته نمی‌توان گفت که عکس رنگی خوب و ایده آلی ارائه شد، ولی به هر حال با این کار ، فرایند روش رنگی توضیح داده شد. در سال 1870 ، "دکتر مارکس" ، طریقه ساختن
امولسیونی
را که با استفاده از ژلاتین و مخلوط کردن آن با برومورنقره بدست می‌آمد، معرفی کرد.
صفحات پوشیده از این
امولسیون
، برای استفاده در دوربین به دست مصرف کنندگان می‌رسید. امروزه امولسیون تقریبا با همان روش قبلی آماده و مصرف
می‌شود.
فرایندهای عکاسی
فرایندهای انجام شده برای ثبت تصویر در عکاسی ، عبارتند از: نوردهی ، ظهور ، ثبوت ، شستشو.
نوردهی
در نتیجه هدایت نور، خواه به وسیله دوربین عکاسی دلخواه و خواه بوسیله هر دستگاه عملی دیگر ، بر روی سطحی حساس ، تصویری دید آمده و ثبت می‌شود که "تصویر مخفی" نامیده می‌شود. تصویر مخفی ، قابل رویت نبوده و فقط با اعمال روشهای خاص بعدی یعنی عمل ظهور می‌توان آن را قابل رویت ساخت و در حقیقت ، زمانیکه مواد عکاسی (فیلم تخت ، فیلم حلقه‌ای ، کاغذ) در دوربین ، اگراندلسیور یا دستگاه چاپ ، نور می‌بیند، هالوژنهای نقره درون امولسیون آنها به وسیله
نور
متاثر شده، موجب بروز
...مطالب دیگر:
پاورپوینت مرمت واحیای مسجد عامریپاورپوینت مسجد عامریپاورپوینت گاز طبیعی متراکم CNGپاورپوینت مسجد نو شیرازپاورپوینت معماری مساجدپاورپوینت مشخصه های فیزیکی در طراحی فرهنگسراپاورپوینت معماري ساختمان هاي سبزپاورپوینت تحلیل پیادروهای خیابان طالقانی اهوازپاورپوینت مطالعات پایه مجتمع های مسکونیپاورپوینت ساختار در سبک پرش کیهانیپاورپوینت آشنایی و معرفی آثار دو معمار دوره دومپاورپوینت معرفی انواع سقف و بررسی سقفپاورپوینت معرفی سیستمهای حرارت مرکزی وتهویه مطبوعپاورپوینت معرفی و ارزیابی جایگذاری بتن بدون قالب بندیپاورپوینت نظریه معمار(ادواردو سوتو دی مرا)پاورپوینت معماری اسلامی مکتب هندپاورپوینت حمام خسرو اقاپاورپوینت مسجد پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) در مدینهپاورپوینت معماری باستانی ژاپنپاورپوینت معماری بیزانس روم شرقی پاورپوینت معماری بایونیکپاورپوینت معماری پایدار و انرژی خورشیدیپاورپوینت گذری بر معماری باستانی جهانپاورپوینت معماری روستایی ایرانپاورپوینت نما و سازه بر گرفته از عنکبوت